Používaním stránok maxivyber.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií o používaní cookies.

„Ak robíte niečo krásne a nikto to nevidí, neriešte to. Slnko tiež vychádza každé ráno a skoro celé jeho obecenstvo spí.“
John Lennon

16 °CZatiahnutá oblačnosťZatiahnutá oblačnosťBratislava, SK
Reklama

Video: Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový meteorologický satelit

Zdroj Webnoviny🕔15:15, 19. november 2017

Video: Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový meteorologický satelit


VANDENBERG 19. novembra (WebNoviny.sk) — Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový pokrokový meteorologický satelit. Informovala o tom agentúra AP.

Satelit Joint Polar Satellite System-1 vyštartoval v sobotu z leteckej základne Vandenberg v Kalifornii. Na obežnú dráhu ho vyniesla raketa Delta 2. Jeho cieľom bude zlepšiť presnosť dlhodobých predpovedí počasia.

Odporúčame:
Video: Astronautom na vesmírnu stanicu ISS dorazila zmrzlina a pizza

Satelit je prvým zo štyroch družíc novej generácie vyvinutých pre Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) a Národný úrad pre oceán a atmosféru (NOAA).

Okolo Zeme bude od póla k pólu krúžiť 14-krát za deň, pričom umožní presnejšie predpovede nepriaznivých poveternostných javov s predstihom troch až siedmich dní. Okrem toho má prispieť aj ku zlepšeniu krátkodobých predpovedí počasia, ako aj k výskumu klímy a dynamiky oceánov.

Viac k témam: NASA Národný úrad pre letectvo a vesmír, NOAA Národný úrad pre oceán a atmosféru, USA, Veda a technika, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový meteorologický satelit © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.