Používaním stránok maxivyber.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií o používaní cookies.

„Nezlyhal som. Práve som našiel 10.000 spôsobov, ktoré nefungujú.“
Thomas Alva Edison

16 °CZatiahnutá oblačnosťZatiahnutá oblačnosťBratislava, SK
Reklama

Francúzski pekári chcú zaradiť bagetu na zoznam UNESCO, prijal ich prezident Macron

Zdroj Webnoviny🕔13:16, 13. január 2018

Francúzski pekári chcú zaradiť bagetu na zoznam UNESCO, prijal ich prezident Macron


PARÍŽ 13. januára (WebNoviny.sk) - Francúzski pekári by chceli, aby sa bageta dostala na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Tradičné francúzske pečivo patrí podľa nich ku Francúzsku rovnako neodmysliteľne, ako napríklad červené víno či Camembert. So svojím návrhom prišli v piatok hľadať podporu u prezidenta Emmanuela Macrona a zjavne uspeli.

Pri prijatí v Elyzejskom paláci im Macron povedal, že bagety závidí Francúzsku celý svet. Ich jedinečnosť a potrebné odborné znalosti výroby je potrebné zachovať, a preto podľa neho patria na zoznam nehmotného svetového kultúrneho dedičstva.

V decembri na tento zoznam Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) pribudla napríklad neapolská pizza.Viac k témam: Emmanuel Macron, Francúzsko, zoznam Svetového dedičstva Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie vedu a kultúru (UNESCO)
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzski pekári chcú zaradiť bagetu na zoznam UNESCO, prijal ich prezident Macron © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.