Používaním stránok maxivyber.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií o používaní cookies.

„Som odhodlaná byť veselá a šťastná v každej situácii, v ktorej sa ocitnem. Naučila som sa, že väčšinu nášho trápenia a nešťastia neurčujú okolnosti, ale naša povaha“
Martha Washington

16 °CZatiahnutá oblačnosťZatiahnutá oblačnosťBratislava, SK
Reklama

Al-Káida chce stále zaútočiť na Západ, varuje dánska spravodajská služba

Zdroj Webnoviny🕔21:41, 12. január 2018

Al-Káida chce stále zaútočiť na Západ, varuje dánska spravodajská služba


KODAŇ 12. januára (WebNoviny.sk) - Teroristická organizácia al-Káida má podľa predstaviteľov dánskej spravodajskej služby "stále ambície zaútočiť na Západ", pričom podpora pre túto extrémistickú sieť by mohla vzrásť v súvislosti s oslabením organizácie Islamský štát.

Finn Borch Andersen, šéf dánskej Bezpečnostnej a spravodajskej služby, v piatok uviedol, že kapacity al-Káidy sú hlavne v severnej, západnej a východnej Afrike a Jemene, ale sieť má "významnú prítomnosť" aj v Sýrii, čo môže predstavovať hrozbu pre Západ.

Odporúčame:
Al-Káida vyzýva na útoky proti Spojeným štátom, reaguje na Trumpovo vyhlásenie o Jeruzaleme

Borch Andersen konštatoval, že zahraniční bojovníci, ktorí ušli zo Sýrie a Iraku, sú "teroristickou hrozbou". Dodal však, že prístup do Európy je "obmedzený zvýšenými bezpečnostnými opatreniami", ako sú napríklad hraničné kontroly vnútri Európskej únie.Viac k témam: al-Káida, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Al-Káida chce stále zaútočiť na Západ, varuje dánska spravodajská služba © SITA Všetky práva vyhradené.
© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.